CSR
A Campus Fesztivál számunkra nemcsak kulturális és zenei élmények sokaságáról szól, hanem évek óta aktívan kiállunk a helyi közösségi ügyek mellett is. Hiszünk abban, hogy egy ilyen méretű esemény nem csupán szórakoztatásra ad lehetőséget, hanem arra is, hogy érdemi figyelmet fordítsunk fontos társadalmi kérdésekre. Ennek szellemében a VIP-fogadásunk az elmúlt években jótékony célokat is szolgált: vendégeink támogatásain keresztül minden évben olyan helyi vagy országos kezdeményezések mellé álltunk, amelyek valódi segítséget nyújtanak rászoruló gyermekeknek, időseknek vagy nehéz helyzetben élő családoknak.
Számunkra ezek a kezdeményezések a közös felelősségvállalás természetes részei – olyan gesztusok, amelyek erősítik a kapcsolatot Debrecennel, a fesztivál közönségével és a környezetünkkel.
2018-ban egy világszerte hagyományokkal rendelkező kezdeményezéshez csatlakoztunk, és a „Dreamnight – Álmodj velünk” program keretében több mint ötszáz hátrányos helyzetű és állami gondoskodásban nevelkedő gyermek álmát valósítottuk meg. A Campus Fesztivál nyitófogadásán befolyt közel 5 millió forintból a Nagyerdei Kultúrparkban láttuk vendégül a gyermekeket és kísérőiket: bejárhatták az Állatkertet, kipróbálhatták a Vidámpark játékait, teljes ellátásban részesültek, ajándékokat kaptak, és népszerű vendégek várták őket. Külön házigazdaként köszöntötték őket többek között Debrecen legendás labdarúgói, Tőzsér Dániel és Dombi Tibor, valamint ismert YouTube-tartalomkészítők, mint Beniipowa (Nagy Benedek), Sirius (Gergely Viktor), Videójáték Zsolti (Kovács Zsolt), Paplovag (Fehérvári Ottó) és Szabyest. A programot zenés fellépők is gazdagították, például Oláh Gergő, Fehérvári Gábor Alfréd (Freddie) és Kállay Saunders András.
A 2019-es nyitófogadáson több mint 7 millió forint gyűlt össze. Ebből multimédiás eszközöket vásároltunk a DMJV Városi Szociális Szolgálat (közismert nevén a Pallagi úti Idősek Otthona), valamint a Debreceni Humán Szolgáltató Otthon, vagyis a Csökkentlátók Otthona számára. Célunk az volt, hogy ezekben az intézményekben élők mindennapjait kényelmesebbé és élvezetesebbé tegyük. Az összegből klimatizált közösségi tereket alakítottunk ki, ahol vetítéstechnikai és hangtechnikai eszközök segítségével filmvetítéseket és programokat lehet tartani. Mindkét helyszínen létrehoztunk internet sarkot is, amely segíti a lakókat a családtagokkal való kapcsolattartásban. Az Idősek Otthonában a demens részlegen egy speciális hangrendszert is telepítettünk, amely zeneterápiás foglalkozásokat tesz lehetővé.
2020-ban a koronavírus-járvány a fesztiválpiacot is alapjaiban változtatta meg – ahogyan sok más esemény, ebben az évben a Campus Fesztivál is elmaradt.
A tragikus események és veszteségek után nem volt kérdés számunkra, hogy kiknek szeretnénk segíteni. 2021 és 2023 között csaknem 20 millió forinttal támogattuk a koronavírus-járvány következtében árván vagy félárván maradt gyermekeket a Regőczi István Alapítványon keresztül, valamint 200 család iskolakezdését tudtuk támogatni személyre szabott tanszerekből álló csomagokkal, amelyeket karitatív szervezetek közreműködésével juttattunk el a kedvezményezettekhez.
2024-ben a Mentsük meg Benit Alapítványnak sikerült 12.500.000 Ft-ot gyűjteni. Beni egy ötéves kisfiú, aki Duchenne-féle izomsorvadásban szenved – ez egy gyors lefolyású, gyógyíthatatlan izombetegség, amely rövid időn belül teljes mozgásképtelenséghez és légzési elégtelenséghez vezet. Beni egyetlen esélye a génterápia, amely kizárólag fiatal korban, a tünetek súlyosbodása előtt adható be. Ennek költsége meghaladja az 1,3 milliárd forintot. A család évekkel ezelőtt kezdte meg a gyűjtést, és azóta is folyamatos az összefogás az érdekében.
Óriási öröm számunkra, hogy Benit és szüleit is vendégeink között köszönthettük. Az idei, 2025-ös nyitófogadás bevételét ismételten Beni gyógyulásának támogatására ajánlottuk fel. Jelenleg 300 millió forint választja el a családot a cél elérésétől.