METAL-SHEET MAIN STAGE
Wednesday
/ July 24.
17:00
Nagy Bogi
18:30
Follow The Flow
20:15
Tankcsapda T35
22:00
Gayle (USA)
Thursday
/ July 25.
17:00
Blahalouisiana
18:30
Dzsúdló
20:15
Martin Solveig (FRA)
22:00
Azahriah
Friday
/ July 26.
17:00
Lóci Játszik
18:30
Csík Zenekar feat. Lovasi András & Kiss Tibor
20:15
Majka
22:00
Dimitri Vegas & Like Mike (BEL)
Saturday
/ July 27.
17:00
Anna and the Barbies
18:30
ByeAlex és a Slepp
20:15
Rúzsa Magdolna
22:00
Rita Ora (UK)
OTP BANK MAIN STAGE
Wednesday
/ July 24.
18:00
Hűvös
19:30
Aurevoir.
21:10
Ivan and the Parazol
23:00
Beton.Hofi
Thursday
/ July 25.
18:00
Duckshell
19:30
Bohemian Betyars
21:10
Tankcsapda / B-oldal
23:00
Mando Diao (SWE)
Friday
/ July 26.
18:00
Fiúk
19:30
Esti Kornél
21:10
Elefánt
23:00
Krúbi
Saturday
/ July 27.
18:00
Pál Utcai Fiúk
19:30
Csaknekedkislány
21:10
30Y
23:00
Carson Coma
UNIVERSITY OF DEBRECEN STAGE
Wednesday
/ July 24.
17:30
Paulina
19:00
Ajsa Luna
20:45
Brains
22:30
BSW
Thursday
/ July 25.
17:30
Moriones
19:00
Dánielfy
20:45
Margaret Island
22:30
Nótár Mary live
00:00
Happy Gang
Friday
/ July 26.
17:30
4S Street
19:00
Soulwave
20:45
Republic
22:30
Manuel
00:00
Dévényi Tibi bácsi
Saturday
/ July 27.
17:30
Mehringer
19:00
Zenevonat Szuperkoncert az LGT sztárjaival
20:45
Szikora Róbert és az R-Go
22:30
T. Danny
00:00
Animal Cannibals
METAL-SHEET BEAT STAGE
Wednesday
/ July 24.
19:00
EUG2024 (European Universities Games) - Closing Ceremony
22:00
Mirror Glimpse
23:15
KKevin
00:30
Necc Party
Thursday
/ July 25.
19:00
Debrecen Trap AllStars
19:55
Csoky
20:50
Wavy
21:45
Ekhoe
23:00
Bëlga
00:15
Sterbinszky X MYNEA
01:30
Pixa
03:00
Szecsei Attila
Friday
/ July 26.
19:00
Szlimmy
19:55
Bongor
20:50
Mikee Mykanic
21:45
Sisi
23:00
Bruno X Spacc
00:15
Jackwell
01:30
Ciggi
03:00
dj PéGé
Saturday
/ July 27.
19:00
Ótvar Pestis
19:55
Lil Frakk
20:50
OTL pres.: Grasa, Gyuris, Atka, Yung Marbi
23:00
Pogány Induló
00:15
Koósz Milán
01:30
Darude (FIN)
03:00
dj PéGé
WELDING ROCK ARENA
Wednesday
/ July 24.
17:00
Bypass of Anger
18:15
Everflash
19:45
Paddy and The Rats
21:30
Leander Kills
23:15
AWS
Thursday
/ July 25.
17:00
Don Gatto
18:15
Hemlock (USA)
19:45
Danko Jones (CAN)
21:30
Mudfield
23:15
Fish!
Friday
/ July 26.
17:00
Törzs
18:15
The Devil's Trade
19:45
LAZARVS
21:30
Road
23:15
Thy Catafalque
Saturday
/ July 27.
17:00
Tortuga
18:15
Kalapács
19:45
Depresszió
21:30
Ossian
23:15
Tankcsapda Akusztik
CATL LIGHTHOUSE STAGE
Wednesday
/ July 24.
17:00
Electro Lyra
18:00
Boebeck
19:30
Co Lee live band
21:00
6363
22:40
Platon Karataev
Thursday
/ July 25.
17:00
Arcosok Klubja
18:00
Cserihanna
19:30
Galaxisok
21:00
Queen Omega & The Royal Souls (TTO)
22:40
Hiperkarma
00:20
Anima Sound System
Friday
/ July 26.
17:00
Juhász Zoli
18:00
Vass Geri
19:30
Konyha
21:00
Péterfy Bori & Love Band
22:40
Szabó Balázs Bandája
00:20
Kiscsillag
Saturday
/ July 27.
17:00
Selah Vie
18:00
Belau
19:30
Beat Dis
21:00
Дeva
22:40
Rival Consoles (UK)
00:20
Analog Balaton
02:00
Natascha Polké (SUI)
KOCSI.HU SZÍNPAD
Wednesday
/ July 24.
18:00
PG Csoport
19:45
Sziámi andFriends
21:30
Európa Kiadó
23:15
Amorf Ördögök
01:00
Blues From Hell feat. Hadházi László
Thursday
/ July 25.
18:00
VAN zenekar
19:45
Pannonia AllStars Ska Orchestra
21:30
FUNKorporation
23:15
Random Trip
01:00
Gorg & Benzol
Friday
/ July 26.
18:00
Solére
19:45
Saya Noé
21:30
Freakin' Disco
23:15
Óperentzia
01:00
Dominiqa Savah
Saturday
/ July 27.
18:00
Jóvilágvan
19:45
Csángálló
21:30
Várkonyi Csibészek
23:15
Kerekes Band
01:00
Kale Lulugyi
PEPSI MUSIC HALL
Wednesday
/ July 24.
20:00
PAPPDANIEL
22:00
The Etiket X Campus pres: Svetec, Sikztah, Technokool, Kamafaka, Diana Hassan, Bombera
Thursday
/ July 25.
20:00
Dj Bíró
22:00
Be Massive Night: Jay Lumen, Metha, Blas, Somazed, Dirty Ice
Friday
/ July 26.
20:00
Dj LINA
22:00
XXL Night by Németi: Budai, Mateo&Spirit, Sanfranciscobeat, Gaga, Németi, Stephen, Anthon
Saturday
/ July 27.
20:00
Helldance
22:00
Next Level Takeover: AXEL BOY (UK), Schomey, Maddow, Gemcamp, KeyOne
MADE IN DEBRECEN X HANGFOGLALÓ STAGE
Wednesday
/ July 24.
15:00
Karc
16:00
Kovács Tamás Band
17:00
Sixpack
18:00
Gate69
19:10
Chrome Rt.
20:20
Neonhal
21:30
Színes Tévé Tánc-Téridő- és Álomzenekar
22:40
Éva Presszó
23:50
Skafunderz
01:00
Bad Habit
Thursday
/ July 25.
15:00
Girlfactory
16:00
Taiga Peer
17:00
Lakótelep
18:00
kisbetűs ünnepnapok
19:10
Raklap
20:20
Árnyéknyúl
21:30
Hocuspony
22:40
Makrohang
23:50
Tetrats
01:00
Lyuhász Lyácint Bt.
Friday
/ July 26.
15:00
WIRES
16:00
Nular
17:00
Wyrfarkas
18:00
Kakadu & Bölömbika
19:10
Angerseed
20:20
Pit of Saron
21:30
Necropsia
22:40
Lucidvox (RUS)
23:50
SONYA
01:00
Rühös Foxi
Saturday
/ July 27.
15:00
Chowteez
16:00
Dream of Insomnia
17:00
YEWO
18:00
Impact
19:10
Vodka For Kids
20:20
Damara
21:30
Heavy Brains
22:40
Bratrí (CZE)
23:50
Lenkke_
01:00
Labek & Chrobak
UNIVERSITY SQUARE - UNIPASS STAGE
Wednesday
/ July 24.
18:00
Dumaszínház: Lakatos László
18:45
WMN Popfilter - élő podcast
20:00
Kiss Kevin akusztik
21:15
Sárik Péter Trió & Falusi Mariann: Jazzkívánságműsor
22:45
LAZLO - akusztik
00:00
Konkoi feat. Balla Gergely
Thursday
/ July 25.
18:00
Dumaszínház: Fülöp Viktor
18:45
WMN Popfilter - élő podcast
20:00
New Fossils
21:15
Járai Márk
22:45
Infusion Trio
00:00
Barabás Lőrinc
Friday
/ July 26.
18:00
Dumaszínház: Benk Dénes
18:45
WMN Popfilter - élő podcast
20:00
Diabolus in Musica (Ørdøg akusztik)
21:15
Aranyakkord (Kiss Tibor, Vastag Gábor és Gábor Andor UFO)
22:45
Karácsony János
00:00
Bodor Áron: A csendesebb részem
Saturday
/ July 27.
18:00
Dumaszínház: Ács Fruzsina
18:45
WMN Popfilter - élő podcast
20:00
Palágyi Ildikó
21:15
Heincz Gábor Biga - akusztik
22:45
Szirota Jennifer - akusztik trió
00:00
Géem
RADIO 1 - SOPRONI
Wednesday
/ July 24.
20:00
Cooky
21:00
Bárány Attila
22:00
Yamina
23:00
PureBeat
00:00
Metzker Viktória
01:00
Jauri
02:00
StadiumX
03:00
Willcox
Thursday
/ July 25.
20:00
Newik
21:00
Bricklake
22:00
Pullmaxx
23:00
Loving Arms
00:00
Jauri
01:00
Regán Lili
02:00
Joer Junior
03:00
Christopher
Friday
/ July 26.
20:00
Antonyo
21:00
Hamvai P.G.
22:00
DJ Junior
23:00
Lotfi Begi
00:00
Regán Lili
01:00
Willcox
02:00
Loving Arms
03:00
PureBeat
Saturday
/ July 27.
20:00
Christopher
21:00
Bricklake
22:00
Cooky
23:00
DJ Junior
00:00
Yamina
01:00
Lotfi Begi
02:00
Pullmax
03:00
Adam Ajkay
FOREST UNDERGROUND
Wednesday
/ July 24.
17:00
Bladerunnaz 25 X Debrec'N'Bass Night: Chris.SU, IAN Autorun, Incident, Ninive, Lead & Store, Plus, Enbébi
Thursday
/ July 25.
17:00
Forest Bump X LavaLava Night: Tolo X Falcao, Noel B2B Danny P, Eulen
Friday
/ July 26.
17:00
Campus X Pure Lust Night: Daniel Ban & Daniel Santiago (Pure Lust), Meo Culpa, Zsupi X Tshabee, The Magic Track, RNS
Saturday
/ July 27.
17:00
Unexpected Frequencies X Technokunst Night: Volster (CRO), Isu, Dirty Ice, Thomas Borza, Mirrørmask
UNICUM BAR
Wednesday
/ July 24.
23:40
Náksi Attila
01:00
Rezidens dj: Juhász Laci
Thursday
/ July 25.
23:40
Warmup dj: Juhász Laci
00:30
HiFi Torony: djtalajfeatmckele
02:00
Rezidens dj: Juhász Laci
Friday
/ July 26.
23:40
Warmup dj: Juhász Laci
00:30
DJ Radnai
02:00
Rezidens dj: Juhász Laci
Saturday
/ July 27.
23:40
Warmup dj: Juhász Laci
00:30
Rezidens dj: Juhász Laci
JIM BEAM BAR
Wednesday
/ July 24.
20:00
Monster Pie Wake'up time
00:00
Monster Pie Rock Party
Thursday
/ July 25.
20:00
Monster Pie Wake'up time
00:00
NeverNight Rock Party by Budapest Park
Friday
/ July 26.
20:00
Monster Pie Wake'up time
00:00
Rockin' with DJ Gonda Jr.
Saturday
/ July 27.
20:00
Kottaterasz Party
00:00
Tesco Disco
MERCARIUS GARDEN
Wednesday
/ July 24.
18:00
Tokai
20:00
Anthon
22:00
Stephen
23:30
Rakonczai Piano Show
00:30
Németi feat. Farkas Izsák (hegedű)
02:30
Jay Kid
Thursday
/ July 25.
18:00
Tokai
19:30
Tommy V
21:00
Jay Kid
22:30
Stephen
23:30
Németi feat. Jász Andris (szaxofon)
00:30
Angelo Ferreri (ITA)
02:00
Németi
03:00
Anthon
Friday
/ July 26.
18:00
Tommy V
19:30
Jay Kid
21:00
Stephen
22:00
Dévényi Dani B2B Tigran
23:30
Anthon
01:00
Németi feat. Oláh Anti (konga)
02:30
Nigel Stately
Saturday
/ July 27.
18:00
Tokai
19:30
Jay Kid
21:00
Stephen
22:30
Anthon
00:00
Németi feat. Horváth Márk (gitár)
01:00
James Cole
02:00
Németi